Conflict între Eugen Neagoe și Marius Croitoru. Antrenorii, la un pas de bătaie. ‘U’ Cluj – FC Argeș 1-1

U Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Argeș meciul din etapa a 18-a din Liga 1. Golurile au fost marcate de Garita în minutul 18, respectiv Remacle în minutul 61.

La finalul meciului, Eugen Neagoe extrem de furios s-a repezit spre Marius Croitoru și puțin a lipsit ca cei doi antrenori să nu se ia la bătaie.

Cei doi au fost despărțiți, iar în final și-au dat mâna și s-au strâns în brațe.

U Cluj – FC Argeș. Echipele de start

Universitatea Cluj: Gorcea – Vlădoiu, Pițian, D. Ispas, Briceag – Simion, I. Filip, Ov. Bic – Chipciu, Thiam, L. Fulop
Rezerve: P. Iliev – R. Romeo, Fl. Ilie, Purece, Remacle, Hofman, Horșia, Ad. Bălan
Antrenor: Eugen Neagoe

FC Argeș: Straton – Tofan, Dobrosavlevici, Cestor, Jakolis – Meza Colli, Njike – Al. Ișfan, Calcan, Donisa – Garita
Rezerve: Greab – M. Constantin, Alceus, Raynov, I. Șerban, G. Crețu, Bertrand, Celestine, Pîrvu
Antrenor: Marius Croitoru

Arbitru: Andrei Chivulete (București) / A1: Sebastian Gheorghe (Suceava) / A2: Adrian Vornicu (Iași) / Arbitru VAR: George Rareș Vidican (Satu Mare), Arbitru AVAR: Alexandru Vodă (Alba Iulia) / R1: Szabolcs Kovacs (Satu Mare) / Observator arbitri: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Stadion: Cluj Arena