Claudiu Petrila s-a dezlănţuit! Avertisment pentru colegi după victoria cu Farul: ‘Era o mare presiune’ + Sună adunarea înaintea meciului cu FCSB

Claudiu Petrila s-a dezlănţuit la finalul partidei. Jucătorul le-a transmis un avertisment colegilor, după victoria cu Farul. Pentru Rapid urmează derby-ul cu FCSB, weekendul viitor. Această victorie e degeaba dacă nu e dublată de un rezultat mare în faţa campioanei.

Claudiu Petrila a oferit primele reacții după victoria colosală contra Farului, scor 5-0. Elevii lui Marius Șumudică au reușit să se impună în fața constănțenilor, după o perioadă cu rezultate slabe. Rezultatul a fost unul fabulos.

Claudiu Petrila s-a dezlănțuit!

Victorie colosală în Giulești! S-a încheiat Rapid – Farul, scor 5-0. Elevii lui Șumudică au reușit să se impună în fața constănțenilor, după o perioadă cu rezultate slabe.
Tabela de marcaj a fost deschisă în minutul 13, prin golul marcat de Borza. Cel de-al doilea gol a fost înscris de Claudiu Petrila în minutul 30. Pașcanu a mărit diferența în minutul 40 și a marcat golul cu numărul trei.
Giuleștenii nu s-au oprit aici și au înscris în minutul 72 și 90+3 al celei de a doua reprize, prin același Alexandru Dobre.

De când a preluat banca tehnică a Rapidului, Marius Șumudică a înregistrat două victorii, două remize și două înfrângeri.

Petrila, jucătorul Rapidului, a oferit primele reacții după victoria contra Farului.

”O victorie mare şi importantă pentru noi. Sperăm că nu am marcat prea mult şi să avem şi pentru meciul cu FCSB. După mult timp am simţit că avem forţă şi că ne putem bate de la egal la egal cu orice echipă. Motivaţia a fost mereu, era o presiune pentru noi de mult timp. Ne bucurăm de această victorie. Noii colegi sunt exact ce ne lipsea. Suntem pregătiţi pentru derby-ul cu FCSB. Nu trebuie să ne îmbătăm cu apă rece. E doar o victorie. Trebuie să o dublăm în weekend”, a spus Claudiu Petrila, conform digisport.ro.

Pentru Rapid urmează derby-ul cu FCSB, care a reușit să o învingă pe Dinamo duminică, scor 2-0, în fața a peste 40.000 de spectatori.