Chin şi jale la Ploieşti! S-a terminat Chindia-Voluntari. Rezultat perfect pentru adversare

Chin şi jale la Ploieşti! S-a terminat partida Chindia-Voluntari. Rezultat perfect pentru adversare între cele două. S-a terminat 1-1 şi cele două echipe pierd teren important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Chindia şi FC Voluntari au arătat de ce se vor bate în acest sezon pentru evitarea retrogradării. Au arătat un fotbal minimalist şi plin de greşeli.

S-a terminat Chindia-Voluntari

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 15 prin Damaşcan au au făcut ce au ştiut ei ei mai bine. Au băgat autobuzul în poartă, marcă înregistrată pentru Liviu Ciobotariu. Totuşi, târgoviştenii au reuşut egalarea în minutul 71. Un şut superb al lui Cooper, care lovise anterior bara de două ori, a intrat în poartă. S-a terminat Chindia-Voluntari 1-1 şi pentru cele două formaţii urmează un play-out complicat. Voluntariul va începe cu 17 puncte, iar Chindia cu 16.

Chindia Târgoviște – FC Voluntari, echipele de start

Chindia Târgoviște: Căbuz – Căpușă, Boldor, Corinus, C. Dinu – Dulca, Akhmatov – A. Șerban, D. Popa, Neguț – Cooper
Rezerve: D. Moldovan, Perianu, Popadiuc, Atanase, A. Mihaiu, S. Buș, Orozco, A. Jipa, D. Dumitrașcu
Absenți: Grubac, Celea, Vorobjovas, Chamed (accidentați)
Antrenor: Anton Petrea

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Matricardi, Armaș – M. Lopes, Răduț, H. Tavares, Rață, Aliji – Nemec, Damașcan
Rezerve: J. Fernandez, C. Costin, N. Vlad, Paz, Sigurjonsson, Voican, Merloi, D. Florea, A. Dumiter
Absenți: Droppa (accidentat), Meleke (suspendat)
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: „Ilie Oană” (Ploiești)
Arbitru: Andrei Moroiță (Ploiești), A1: Vasile Marinescu (București), A2: Ionel Dumitru (Gherghița)
Arbitru VAR: Horia Mladinovici (București), Arbitru AVAR: Stelian Slabu (Brașov)