Cea mai frumoasă sportivă din România nu s-a mai abţinut! Mişcare de ultimă oră a lui Bernadette Szocs. Imaginile i-au înnebunit pe fani / Foto

Cea mai frumoasă sportivă din România nu s-a mai abţinut! Mişcare de ultimă oră a lui Bernadette Szocs. Imaginile i-au înnebunit pe fani. După un nou turneu foarte bun, sportiva noastră se pregăteşte pentru Jocurile Olimpice 2024.

Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura la Bangkok. A avut o nouă evoluţie solidă, dar s-a oprit în sferturile competiţiei. Acum, se pregăteşte pentru Jocurile Olimpice 2024.

Cea mai frumoasă sportivă din România nu s-a mai abţinut!

Cea mai frumoasă sportivă din România este extrem de activă pe reţelele de socializare. Postează regulat imagini cu ea de la turneele la care ia parte. Nu a făcut excepţie nici ultimul.

Bernadette Szocs tocmai a participat la WTT Star Contender Bangkok 2024. Acolo, a ajuns până în faza sferturilor de finală. A fost învinsă de viitoarea câştigătoare a turneului, Mima Ito, scor 1-3. Meciul dintre Bernadette Szocs, locul 9 mondial, şi Mima Ito, locul 10 mondial a fost extrem de încins.

Românca a fost aproape de o victorie importantă. A avut două şanse a conduce cu 2-1 la seturi, dar le-a ratat. Şi în finalul celui de-al 4-lea set disputa a fost extrem de încinsă. În cele din urmă, Bernie a cedat cu 10-12, 11-7, 11-13, 12-14.

Apoi, românca a postat pe Instagram mai multe imagini de la turneu. Nu le-a ratat pe rivale, dar nici pe apropiatele sale. Pentru a ajunge în faza sferturilor de finală, Bernadette, care a avut un prim tur liber, le-a învins pe Doo Hoi Kem, cu 3-0, şi pe Miyu Nagasaki, cu 3-2.