Cea mai frumoasă sportivă din România a speriat Ucraina! Nu i-a dat nicio şansă adversarei. Bernadette Szocs, marş forţat spre medalii la Jocurile Olimpice 2024 / Foto

Cea mai frumoasă sportivă din România a speriat Ucraina! Nu i-a dat nicio şansă adversarei. Bernadette Szocs, marş forţat spre medalii la Jocurile Olimpice 2024. Sportiva noastră e în mare formă la Paris.

Cea mai frumoasă sportivă din România este deja în optimile competiţiei de simplu. Bernadette Szocs şi-a învins categoric adversara. A fost 4-1 pentru româncă în disputa cu Margaryta Pesotska.

Cea mai frumoasă sportivă din România a speriat Ucraina!

Cea mai frumoasă sportivă din România a avut nevoie de 45 de minute pentru a obține victoria. Ucrainenii au reacționat după duelul dintre Bernadette Szocs și Margaryta Pestoska. Au recunoscut superioritatea sportivei noastre, care a trecut fără emoții de oponenta sa.

”Pesotska își încheie parcursul la Jocurile Olimpice 2024”, a titrat xsport.ua, care a continuat: ”Ucraineanca nu și-a putut depăși rivala din România”. Sursa citată a scos în evidență faptul că Bernadette Szocs era cotată favorită în acest meci, iar calculele hârtiei s-au respectat.

”Nu ne-am descurcat cu favorita”, au mai scris ucrainenii. După victoria înregistrată de Bernadette Szocs, Ucraina a rămas fără reprezentant la tenis de masă. Cealaltă reprezentantă a lor, Solomiya Brateyko, s-a văzut și ea eliminată de Elizabeta Samara, în chiar primul tur. Românca s-a impus cu scorul de 4-3 (6-11, 11-3, 8-11, 11-9, 13-11, 9-11, 11-4).

Pentru Bernie urmează un nou meci crucial în lupta pentru medalii. Românca se va duela în Arena 4 din Paris Sud, pentru un loc în sferturi, cu austriaca Sofia Polcanova.