Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura! Victorie colosală la Jocurile Olimpice 2024. Bernadette Szocs, pas important spre medalii / Foto

Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura! Victorie colosală la Jocurile Olimpice 2024. Bernadette Szocs, pas important spre medalii. Sportiva noastră a făcut un nou joc solid şi nu i-a dat nicio şansă adversarei.

Cea mai frumoasă jucătoare din România e în formă maximă. După ce a părăsit turneul la dublu mixt, Bernadette Szocs face senzaţie la simplu.

Cea mai frumoasă sportivă din România a dat lovitura!

Cea mai frumoasă sportivă din România a avut un meci infernal în turul 2, la simplu. a întâlnit-o pe Margaryta Pesotska din Ucraina. Adversara lui Bernadette Szocs a început meciul mai bine şi a reuşit să câştige primul set, scor 14-12.

Apoi, Szocs a revenit fabulos în partidă şi şi-a impus jocul. A câştigat, fără drept de apel următoarele trei seturi ale întâlnirii, scor 11-5, 12-10, 14-12. Sportiva noastră a fost mult mai agresivă şi şi-a surclasat pur şi simplu adversara. A fost din ce în ce mai aproape de o calificare importantă.

Apoi, Szocs şi-a adjudecat şi următorul set, scor 11-4. A reuşit o calificare extrem de importantă la Jocurile Olimpice 2024. În următorul tur, Bernadette Szocs va evolua mai departe cu Sofia Polcanova din Austria. Drumul spre o medalie olimpică, prima pentru tenisul de masă din România, continuă.