Ce note au primit tricolorii, după meciul cu Finlanda: Cine a fost ‘vârful’

România s-a impus în al treilea meci din grupele Nations League, 1-0, contra Finlandei, datorită unui gol marcat de Nicușor Bancu.

Tricolorii au ratat și un penalty, în prima repriză, prin George Pușcaș, iar pe final de meci au avut emoții la ocaziile oaspeților.

Cu o evoluție excelentă în prima repriză, când s-a marcat și golul, România a obținut primle 3 puncte din grupele Nations League.

Tricolorii au tremurat în partea a doua, dar în cele din urmă, cu un Florin Niță inspirat, s-au declarat învingători la capătul celor 90 de minute.

De altfel, evoluția solidă a României reiese și din notele acordate de WhoScored, care l-a desemnat ca cel mai bun om de pe teren chiar pe marcatorul golului, Nicușor Bancu, anunță digisport.ro.