Ce l-a enervat pe Andrei Cordea? Favoritul lui Gigi Becali a răbufnit după meciul cu FC Argeş: ‘Nu mă gândeam la aşa ceva’

S-a aflat ce l-a enervat pe Andrei Cordea. Favoritul lui Gigi Becali a răbufnit după meciul cu FC Argeş. Autorul golului de 3-2 cu echipa din Trivale a făcut dezvăluiri complete la finalul partidei.

Andrei Cordea a fost decisiv pentru FCSB în meciul cu FC Argeş. A marcat golul de 3-2 în minutul 87.

Ce l-a enervat pe Andrei Cordea?

Andrei Cordea a fost sacrificat în meciul cu FC Argeș. Jucătorul a fost folosit inter dreapta pentru a-i face loc în atac lui Omrani. Apoi, în repriza a doua a revenit în poziția care l-a consacrat, cea de extremă dreapta.

„Am reușit, în sfârșit, să câștigăm în campionat. Sper să jucăm din ce în ce mai bine. Sincer nu mă gândeam la așa ceva, să deschidă ei scorul. Îmi era capul să marcăm, că aveam un blocaj mental.

Am întors rezultatul, meritam asta. Suntem mulți jucători cu experiență. Am acumulat și eu experiență, sunt un jucător mai matur. Vreau să mă bat pentru locul de titular.

Apărarea începe de la atacant, iar noi trebuie să ne apărăm mai bine. Această victorie ne aduce un moral foarte bun. Cred că am avut mult ghinion până acum”, a spus Andrei Cordea, în direct la Orange Sport, după FCSB – FC Argeș 3-2.