Cătălin Cîrjan are tupeu! Ce a putut să spună după meciul pierdut cu FCSB: ‘A marcat din nimic’ + Şi-a atacat, voalat, proprii colegi

Cătălin Cîrjan a vorbit după înfrângerea suferită în fața celor de la FCSB. Jucătorul dinamovist a fost vizibil afectat de rezultatul din această seară și nu a ezitat să recunoască jocul slab prestat de echipa sa.

Dinamo a fost învinsă de FCSB cu scorul de 2-0, în cel mai așteptat derby din Superliga. Jucătorul dinamovist, Cătălin Cîrjan a oferit câteva reacții la finalul partidei și s-a văzut cât de afectat este de această înfrângere.

Cătălin Cîrjan a oferit primele reacții!

Final de partidă pe Arena Națională. Echipa patronată de Gigi Becali, s-a impus cu scorul de 2-0 în cadrul etapei cu numărul 13 din Superliga. Derby de România s-a jucat cu peste 40.000 de suporteri în tribune, iar atmosfera a fost una incediară.

FCSB s-a impus fără probleme, cu 2-0 în duelul cu dinamoviștii lui Zeljko Kopic. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 26, de noua achiziție, Daniel Bîrligea. Alexandru Musi și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în prelungirile reprizei a doua, 90+3. Roș-albaștrii au câștigat fără probleme mult-așteptatul derby.

Cîrjan a fost vizibil afectat de înfrângerea suferită și nu a ezitat să recunoască greșelile echipei sale.

” Am făcut un joc foarte slab si asta s-a văzut la finalul meciului. În prima repriză nu au avut ceva în plus, am început bine partida, am creat ocazii. Au venit în pressing, au echipă bună și trebuie să învățăm din asta. Este un adversar bun. La pauză vorbim să nu ne retragem. Din păcate și acum s-a întamplat la fel. Nu este vorba de oboseală, probabil este o frică de rezultat”, a spus Cîrjan, conform digisport.ro.

În urma victoriei obținute, FCSB a urcat pe locul cinci în clasamentul Superligii.