Cătălin Cirjan a spus clar! Cauzele înfrângerii lui Dinamo: ‘Au tras de timp, n-au jucat’ + Obiectivul câinilor în Superliga

Cătălin Cirjan a fost mulțumit în mare parte de jocul câinilor la meciul din deplasare. Jucătorul este pozitiv în ceea ce urmează și consideră că Dinamo este o echipă care joacă un fotbal demn de play-off.

Trupa lui Ioan Ovidiu Sabău își consolidează locul întâi în Superliga, după un șut deviat a lui Ovidiu Bic. Astfel că, studenții clujeni se impun cu scorul de 1-0 în fața dinamoviștilor.

Cătălin Cirjan a spus clar! Cauzele înfrângerii lui Dinamo

După înfrângerea din deplasare, Cătălin Cîrjan iese în față încrezător pentru viitor.

„Nu știu cât de echilibrat a fost meciul. În prima repriză cred că ne-am creat foarte multe ocazii, cred că i-am dominat. În prima repriză am avut ocazii multe, dar din păcate nu am reușit să înscriem. Ei, în a doua repriză, s-a văzut că sunt o echipă experimentată, au oprit foarte mult jocul, au făcut faulturi tactice. Din păcate au înscris dintr-o minge deviată și asta a fost faza meciului.

Nici ei nu și-au creat multe ocazii. Nu îmi amintesc să fi avut ocazii foarte mari, poate un șut de-al lui Blănuță de la 20 de metri, dar în rest nu și-au creat absolut nimic.

Cum am zis, a doua repriză s-a văzut că sunt experimentați, dar asta a fost. Au câștigat astăzi și mergem acum la echipele naționale, ceilalți în vacanță, și ne întoarcem mai puternici.

(nr. Primul meci în care nu se înscrie) Nu ne afectează absolut deloc. Așa este în fotbal. În seara asta pur și simplu nu a intrat.

Prima repriză a fost foarte bună ne-am bucurat de fotbal, ne-am bucurat, am ținut de mingea. Suntem foarte pozitivi și o să fie din ce în ce mai bine.

Ne dorim să întrăm în play-off. Suntem o echipă care joacă un fotbal foarte frumos. Nu sunt multe echipe care joacă ca noi”, a declarat Cătălin Cîrjan, în direct la Digi Sport 1 TV, la final de meci.