Cât de jos am ajuns! Tricolorii lui Florin Bratu, înfrângere în faţa Georgiei. Golurile, luate pe finalul meciului

România nu are viitor. Tricolorii lui Florin Bratu nu au avut nicio şansă în faţa Georgiei. Într-o partidă amicală disputată în deplasare, gruzinii s-au impus cu 2-0 în faţa selecţionatei U 21. Golurile au fost luate pe finalul meciului.

Reprezentativa under 21 a României a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 2-0, de selecţionata similară a Georgiei, într-un meci amical.

A marcat Kapanadze, în minutele 68 şi 74. Meciul a fost întrerupt câteva minute din cauza unei pene de curent.

GEORGIA U21: 1. Mergrelishvili – 2. Kapanadze (14. Jinjolava, 77), 5. Khvadagiani, 3. Abuladze, 4. Kalandadze – 20. Gagnidze, 6. Nonikashvili (22. Gagnidze, 63), 10. Moistrapishvili – 7. Gocholeishvili, 11. Gagua, 9. Guliashvili (Cpt.) (17. L. Khorkheli, 77). Selecţioner: Svanadze Ramaz

ROMÂNIA U21: 12. Popa (Cpt.) – 4. Telcea, 5. Drăguşin, 22. Farcaş, 20. Dumitrescu – 16. Lixandru, 21. Grameni – 10. Cîmpanu (19. Stoica, 73), 11. Baiaram (18. Miculescu, 45), 7. Petrila (8. Pitu, 69) – 15. Birligea (9. Markovic, 73). Selecţioner: Florin Bratu

Tricolorii under 21 vor mai disputa o partidă amicală în această lună, la 7 iunie, în deplasare cu Slovacia U21.