Câinii au trăit periculos la Târgovişte! S-a terminat Metaloglobus-Dinamo. Ce au făcut băieţii lui Ovidiu Burcă

Câinii au trăit periculos la Târgovişte! S-a terminat Metaloglobus-Dinamo. Ce au făcut băieţii lui Ovidiu Burcă în play-off-ul Cupei României. Echipa din Ştefan cel Mare a fost la un pas de o mare ruşine.

Ovidiu Burcă a jucat cu mai multe rezerve în faţa divizionarei secunde. A fost la un pas să încaseze o mare ruşine.

S-a terminat Metaloglobus-Dinamo

Prima repriză a fost una foarte slabă şi s-a terminat fără gol. Oamenii lui Ovidiu Burcă au trăit periculos. Zakir a deschis scorul pentru echipa de ligă secundă în minutul 51. Dinamo a reuşit egalarea prin Ahmed Bani, în minutul 78. Cei aproximativ 2.500 de fani prezenţi la meci, în marea lor majoritate dinamovişti, au tremurat serios. Bani a interzis însă în prelungirile în minutul 93. S-a terminat Metaloglobus-Dinamo 1-2 şi câinii sunt în grupele Cupei României.

Echipa de start la Metaloglobus – Dinamo

Metaloglobus: Avram – Koudio, Iacob, Issah, Sava – Cruceru, Honciu – Zakir, Huiban, Bogdan – Krstevski
Antrenor: Eusebiu Tudor

Dinamo: Dujmovic – D. Irimia, Giafer, R. Grigore, G. Crețu – I. Roșu, N. Roșu – Bordușanu, Țîră, Borcea – Ghezali
Rezerve: Began, Moura, Bena, Ilic, Politic, Abdallah, Bani, Homawoo, Amzăr
Antrenor: Ovidiu Burcă