`Câini` în vrie! Gonită de la Săftica de Negoiță, Dinamo pierde și primul meci la matineu!

Programat inițial în centrul de pregătire al ”câinilor”, amicalul lui Dinamo a fost mutat la Chiajna, acasă la Concordia, și asta din cauza problemelor cu Ionuț Negoiță, proprietarul terenurilor de la Săftica, conform gsp.ro.

Iar degringolada e încă stăpână pe fotbaliștii pregătiți acum de Iulian Mihăiescu, eterna mână de ajutor pentru banca alb-roșie, care pare să fi preluat de la Gigi Mulțumescu porecla de ”SMURD”.

Însă misiunea de salvare a lui Mihăiescu pare momentan imposibilă. Și asta nu neapărat din cauza scorului, ci din cauza a ceea ce au arătat dinamoviști din teren.

„Câinii” au cedat la limită în fața Concordiei Chiajna, scor 0-1, pe zăpușeală, dar prestația majorității a fost chiar și sub aștepările ligii secunde. Acolo unde, în teorie, Dinamo ar trebui să atace promovarea.

Doar că în condițiile actuale, greu de crezut că va prinde altceva decât play-out-ul celui de-al doilea eșalon. Cu un singur șut pe poartă într-o repriză, dinamoviștii l-au scos din minți pe Iulian Mihăiescu, iar la pauză, era 1-O pentru Concordia după golul lui Llullaku din minutul 32.

După pauză, Mihăiescu a schimbat complet echipa, dar deși jucătorii introduși au părut puțin mai implicați și mai vioi, tot n-au reușit să marcheze.