Bulgarii au tupeu! I-au amenințat pe cei de la FCSB. Ce vor să facă în retur

Bulgarii au tupeu! I-au amenințat pe cei de la FCSB. S-a aflat ce vor să facă în retur. Deşi au pierdut acasă, cei de la CSKA 1948 Sofia visează la calificare în returul din România. Au spus-o imediat după meci.

FCSB a câștigat meciul cu CSKA 1948 Sofia, scor 1-0, în prima manșă a turului secund din preliminariile Conference League.

Bulgarii au tupeu!

Atanas Ribarski (38 de ani), tehnicianul celor de la CSKA, a cedat nervos și le-a atras în mod public atenția elevilor săi.

„Un rezultat negativ pentru noi, dar nu cred că meritam să pierdem. Din păcate, un moment de adormire la un aut ne-a făcut să nu ne regrupăm suficient de repede, iar de acolo a urmat un atac rapid din partea adversarilor, în timpul căruia noi am dormit.

Ratezi o ocazie și la următoarea fază iei gol. Am avut destule șanse care se puteau materializa, dar din păcate nu s-a întâmplat. Un joc echilibrat, chiar dacă l-am pierdut.

O luăm de la capăt, ne gândim la meciul retur, vom juca în același fel, agresiv. Vom încerca să marcăm din primul minut până în ultimul.

Nu vreau să comentez numărul spectatorilor, treaba noastră e să ne facem jocul pe teren”, a spus Ribarski, potrivit presei bulgare.

Meciul retur dintre FCSB și CSKA se va desfășura pe arena „Arcul de Triumf”. Partida este programată pe data de 3 august, de la ora 21:30.

FCSB acuză lipsă de pregătire fizică

Ilie Dumitrescu a scos în evidență minusurile pe care le are momentan formația lui Gigi Becali. Fostul atacant a observat problema în meciul cu bulgarii, dar și în primele două etape ale FCSB-ului din sezonul curent, potrivit digisport.ro.

„La Craiova, prima repriză bună, cu Dinamo la fel. Prima repriză bună și aici, dar mereu văd o scădere în partea secundă. Și nu cred că au fost schimbările de vină, Edjouma a adus un plus.

În rest, n-a mai fost același pressing avansat și au început să apară greșeli la faze simple. Pe urmă a fost o acțiune a celor de la CSKA, când Tarnovanu a scos bine.

Nu par o echipă periculoasă bulgarii, dar dacă tu le dai șanse cu greșeli individuale, ele puteau fi fructificate. În rest, văd o liniște, și-au dat seama clar că sunt peste adversari. Nu văd probleme în meciul retur.

Dar pe începutul de sezon am văzut-o pe FCSB foarte bună în prima repriză, iar în cea de-a doua nu s-a menținut același ritm sau forță.

Hai să mergem pe ideea că e început de sezon și nu este tonus suficient decât pentru 60-70 de minute. Încet-încet, pe parcursul meciului, echipa nu mai are același ritm.

Tot ce fac foarte bine în prima repriză nu mai e la fel în cea de-a doua. Poate e și o problemă din punct de vedere fizic”, a spus Dumitrescu.