Breaking News! Ghinion teribil pentru Simona Halep. Nu a putut termina meciul de la Washington. Ce probleme a avut românca / Video

Ghinion teribil pentru Simona Halep. Nu a putut termina meciul de la Washington. Probleme mari pentru româncă. Cea mai bună jucătoare de tenis din România a acuzat o stare de rău din cauza căldurii şi a hotărât să abandoneze în turul 2.

Simona Halep a avut un parcurs scurt la turneul WTA 250 de la Washington. După o victorie lejeră în primul tur, a abandonat în meciul 2 din cauza unor probleme medicale.

Ghinion teribil pentru Simona Halep

Simona Halep era condusă în momentul când a abandonat partida cu rusoaica Anna Kalinskaya. Locul 71 WTA avea set şi 2-0 când Simona a decis să declare forfait.

Medicul turneului de la Washington a intervenit imediat după ce Simonei Halep i s-a făcut rău pe teren, în timpul meciului cu Anna Kalinskaya! După ce a consultat-o, medicul i-a transmis arbitrului de scaun că ar fi prea riscant ca românca să continue partida.

Halep a fost aproape să leșine, din cauza căldurii de la Washington! Sportiva noastră este însoțită în SUA de sparring partnerul Arnaud Restifo și fizioterapeuta Candice Gohier, în timp ce Patrick Mouratoglou a rămas acasă.

Primul set începuse prost pentru Simona. Românca a fost condusă cu 4-0 şi 5-3, dar a sperat până în prelungiri. Din păcate a pierdut prima manşă cu scorul de 5-7. Nici partea a doua a meciului nu începuse prea bine. Halep era condusă cu 2-0 moment în care a decis să abandoneze.

Cea mai bună jucătoare a noastră trecuse în primul tur al competiției de sportiva spaniolă de origine moldoveană Cristian Bucșa, scor 6-3, 7-5, în timp ce Anna Kalinskaya a dispus de Madison Brengle, scor 6-3, 6-0.

Acesta a fost primul meci dintre Simona Halep şi Anna Kalinskaya în competițiile din circuitul WTA.