Bombă la Ovidiu! S-a terminat Farul-Unirea Slobozia. Gică Hagi se va enerva cumplit

Bombă la Ovidiu! S-a terminat Farul-Unirea Slobozia. Gică Hagi se va enerva cumplit după prestaţia echipei sale din meciul de deschidere al etapei inaugurale din noua ediţie de Superliga.

Gică Hagi pornea cu gânduri mari noua ediţie de Superliga. Farul vrea să se califice în play-off şi să se bată la titlu în Superliga.

S-a terminat Farul-Unirea Slobozia

Începutul a fost slab pentru echipa lui Gică Hagi. Formaţia lui Adrian Mihalcea, nou promovată în Superliga, a deschis scorul repede. Florin Purece, fost jucător la echipa constănţeană, a deschis scorul în minutul 19. Asta spre disperarea celor aproximativ 2000 spectatori prezenți pentru primul duel al sezonului de Superliga.

Farul a continuat să forţeze, dar nu a avut mari ocazii. Doar şutul lui Vână a fost mai periculos. La pauză, Hagi a făcut trei schimbări. Asta după ce nu titularizase niciun transfer din această vară. A intrat şi Radaslavescu, proaspăt readus de la FCSB. Hagi era un car de nervi pe banca tehnică. A făcut repede toate schimbările, dar nimic nu s-a schimbat în jocul formaţiei sale.

Pe final de meci, Ciobanu a tras tare, dar pe centrul porţii. Rusu a scos în corner. În minutul 89, nou intratul, Doicaru a lovit bara. Scor final Farul-Unirea Slobozia 0-1 şi băieţii lui Mihalcea detonează bomba încă de la debutul în Superliga.

Farul – Unirea Slobozia, echipele de start:

Farul (4-3-3): Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, G. Marins, Cr. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Cojocaru, Rivaldinho, Grigoryan
Rezerve: Ducan, Cercel, Duțu, Dănuleasa, Grosu, N. Popescu, Casap, Ciobanu, G. Iancu, Doicaru, Dican, Radaslavescu
Antrenor: Gică Hagi

Unirea Slobozia (4-2-3-1): D. Rusu – P. Medina, P. Antoche, D. Pospielov, C. Toma – A. Lopez, Ov. Perianu – S. Camara, F. Purece, C.Nkama – J. Gele
Rezerve: Krell, Șerbănică, Dorobanțu, I. Dinu, Lemnaru, Pacionel, Coadă, Barbuț, Aganovic, Vlăsceanu, Ilie
Antrenor: Adrian Mihalcea