Bombă în Moldova! Poli Iaşi a produs surpriza. Prima înfrângere pentru elevii lui Ioan Ovidiu Sabău

Bombă în Moldova. Liderul U Cluj a pierdut meciul cu Poli Iași, scor 0-1, în etapa a 11-a din Supeliga. Este prima înfrângere pentru clujeni.

Elevii lui Ioan Ovidiu Sabău rămân pe primul loc cu 22 de puncte, în timp ce Poli Iași este pe 7, cu 14 puncte acumulate.

Poli Iași – U Cluj

U Cluj a pornit ca favorită după parcursul foarte bun al elevilor lui Ioan Ovidiu Sabău.

După o primă repriză terminată la egalitate, scor 0-0, moldovenii au dat lovitura în minutul 50 prin Guilherme Soares care a lovit bine capul din careu. Clujenii au avut ocazii pentru a restabili egalitatea, dar scorul a rămas neschimbat.

Pentru liderul campionatului aceasta este prima înfrângere.

Echipele de start

Poli Iași: J. Fernandez – Todoroski, Samayoa, Araujo, Ispas – V. Gheorghe, Bordeianu, Gouet, Ștefanovici – A. Roman – Kamberi
Rezerve: Ailenei, Atanasovski, F. Ilie, Itu, Marchioni, Miskovic, Da Silva, Teixeira, Goncalves, Harrison, D. A. Popa
Antrenor: Emil Săndoi

U Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Simion, Bic – Silaghi, Nistor, Berto – Thiam
Rezerve: Gorcea, Oancea, Van Der Werff, Mitrea, lasure, M. Popescu, Codrea Rață, Blănuță, Oaidă, Tchassem, Miranyan
Antrenor Ioan Ovidiu Sabău

Stadion „Emil Alexandrescu”
Arbitru Andrei Antonie. Asistenți Vasile Marinescu, Valentin Avram (toți din București).
Arbitru VAR Ionuț Coza (Cernica). Asistenți VAR Claudiu Marcu (Constanța)