Bombă în Covasna! S-a terminat Sepsi-Unirea Slobozia. Bernd Storck ar putea fi dat afară

Bombă în Covasna! S-a terminat Sepsi-Unirea Slobozia. Bernd Storck ar putea fi dat afară după acest meci. Echipa covăsneană are mari probleme. Rezultatele din acest start de sezon sunt slabe.

Echipa lui Bernd Storck era mare favorită în disputa cu nou promovata Unirea Slobozia. A început însă meciul foarte prost.

S-a terminat Sepsi-Unirea Slobozia

Cei de la Sepsi au jucat foarte slab în prima repriză. Jucătorii lui Bernd Storck au avut primul şut pe poartă pe finalul primei părţi. Nu a fost însă deloc periculos. Mai mul, a avut şi gol înscris, dar acesta a fost anulat, corect, de VAR.

Repriza a doua a început şi mai slab pentru gazde. Sepsi a şi primit gol. Pospielov a marcat din penalty, în minutul 78. Lovitura de pedeapsă a fost dictată tot de VAR. Ninaj a fost apoi eliminat şi gazdele aveau şanse mici să mai câştige. Scor final Sepsi-Unirea Slobozia 0-1 şi oaspeţii reuşesc a doua victorie a sezonului în Superliga.

Sepsi OSK – Unirea Slobozia, echipele de start:

SEPSI (4-4-3): Niczuly – Otelița, Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ștefan – Varga, Alimi, Siger – Debeljuh, M. Coman, Neskovic
Rezerve: Moldovan, Gyenge, Kecskes, Mino, Breij, Hajdin, Oroian, Drăghiceanu, Bardea, Kallaku
Antrenor: Bernd Storck

UNIREA SLOBOZIA (4-2-3-1): Rusu – Medina, Antoche, Pospielov, Serbanica – Lopez, Perianu – Bărbuț, Purece, Afalna – Camara
Rezerve: Krell, Dorobanțu, Toma, Lazăr, Dinu, Pacionel, Lemnaru, Coadă, Aganovic, Ilie, Vlăsceanu
Antrenor: Adrian Mihalcea

Stadion: Sepsi Arena (Sf. Gheorghe)
Arbitru: Adrian Cojocaru; A1: Radu Ghinguleac; A2: Alexandru Vodă; Arbitru VAR: Sorin Costreie; Arbitru AVAR: Florian Vișan