Bogdan Racoviţan a făcut spectacol. Ce s-a întâmplat la meciul cu Zaglebie Lubin / Video

Bogdan Racoviţan a făcut spectacol. Golul de senzație marcat de român la meciul cu Zaglebie Lubin.

Rakow a învins cu 5-0 pe Zaglebie Lubin şi Racoviţan a deschis scorul.

Vestea momentului pentru Bogdan Racoviţan

Echipa poloneză Rakow Czestochowa a învins duminică, pe teren propriu, scor 5-0, formaţia Zaglebie Lubin. Românul Bogdan Racoviţan a deschis scorul. În aceeaşi etapă, Constantin Gâlcă şi Radomiak au pierdut.

Bogdan Racoviţan a deschis scorul în minutul 4 al meciului cu Zaglebie. Rakow a intrat la pauză cu 2-0 după golul lui John Yeboah, din minutul 39.

După reluare, Yeboah şi Ante Crnac au dus scorul la 4-0 în numai trei minute (51 şi 54), iar Sonny Kittel a stability rezultatul final, 5-0 pentru Rakow Czestochowa, care se află pe locul 4 în campionat cu 26 de puncte. Bogdan Racoviţan a fost integralist, potrivit news.ro.

Tot în etapa a 14-a din Ekstraklasa, Radomiak, formaţia antrenată de Costel Gâlcă, a pierdut acasă cu Legia Varşovia, scor 0-1. Radomiak este pe locul 8, cu 18 puncte.