Bogdan Lobonţ s-a dezlănţuit! Cuvinte dure după înfrângerea cu Sepsi: ‘câte goluri trebuie să marcăm în deplasare ca să câştigăm’ + Ce spune despre noul antrenor al celor de la Rapid

Bogdan Lobonţ s-a dezlănţuit! Cuvinte dure după înfrângerea cu Sepsi. Rapid continuă evoluţiile foarte slabe în play-off-ul de Superliga. A pierdut, din nou, în faţa covăsnenilor, scor 2-3.

8 înfrângeri şi un egal are Rapid în play-off. După această înfrângere ultimul loc a fost acontat indiferent de rezultatul din ultima etapă cu Rapid. Bogdan Lobonţ a atacat apărarea după înfrângerea din Covasna.

Bogdan Lobonţ s-a dezlănţuit!

„Nu e o seară prea bună. Scenariul se repetă. Repriza a doua bună cu CSU Craiova, cu CFR şi în seara asta. Suferim la ultima pasă, la finalizare. Trebuie să muncim şi să depunem efort şi energie pentru a fi în favoarea noastră. Nici nu mai ştiu câte goluri trebuie să marcăm în deplasare ca să câştigăm un meci.

E responsabilitatea mea că a ratat Rrahmani penalty-ul. Eu sunt de vină. Ofensiv jucăm bine, mergem bine la poartă. Suferim pe faza defensivă şi lucrăm în continuare”, a tunat Bogdan Lobonţ, la finalul meciului, în direct la Bogdan Lobonţ.

Bogdan Lobonţ nu s-a oprit aici. A vorbit şi despre viitorul antrenor care va veni la Rapid. A evitat să vorbească despre meciul cu FCSB. „Clubul ştie foarte bine ceea ce e de făcut şi o să facă. Am avut dialog tot timpul. Vor face ceea ce trebuie. Dacă vine Mircea Lucescu ar fi extraordinar. Ar trebui să aducă principii sănătoase. E nevoie de timp şi energie. Să-i reeducăm pe cei de la copii şi juniori.

În ceea ce ne priveşte pe noi şi acum a fost fără presiune. Am jcat ce am ştiut să jucăm doar în repriza a doua. Reuşim să ratăm iar un penalty”, a mai spus Lobonţ, conform sursei citate.