Bernd Storck s-a enervat cumplit! Atac devastator la adresa lui Istvan Kovacs: ‘E prea mult’ + Nici proprii jucători nu au scăpat

Bernd Storck s-a enervat cumplit! Atac devastator la adresa lui Istvan Kovacs, după ce Sepsi a pierdut pe teren propriu meciul cu CSU Craiova, scor 1-3.

Antrenorul spune că arbitrul a luat mai multe decizii greșite mai ales în repriza a doua.  Gabriel Debeljuh a deschis scorul în prima repriză pentru gazde. Oltenii au întors rezultatul după reușitele lui Jovan Markovic, Elvis Koljic și Alexandru Crețu.

Bernd Storck s-a enervat cumplit

”Sunt prea multe prelungiri. E mult prea mult. Am avut multe șanse să marcăm. Așa e fotbalul. Nu caut scuze. Fotbalul a fost împotriva noastră. S-au luat decizii greșite. Trebuie să le acceptăm și să mergem mai departe. A fost un duel clar, arbitrul s-a dus să vadă. Chiar nu știu.

E cel mai bun din țară, dar azi nu a fost norocos cu deciziile. Nu a fost ușor după 1-1. Cosmin Matei a avut o ocazie mare să marcheze pentru 2-1. Apoi a fost o nouă fază de arbitraj. Poți să dai, poți să nu. Vom vedea ce se întâmplă. Totul e în mâinile noastre.”, a declarat Bernd Storck.