Bernd Storck, nemulțumit după egalul cu Rapid! Avertisment pentru propria echipa: ‘Am jucat fantastic, dar am făcut mici greseli’ + Ce spune despre suspendarea lui Cosmin Matei

Bernd Storck și-a avertizat echipa după egalul obținut în deplasarea cu Rapid. Tehnicianul este nemulțumit de rezultat, însă, mulțumit de prestațiile jucătorilor. Mesaj clar despre suspendarea lui Cosmin Matei.

Goluri pe bandă rulantă în Giulești. Deși Sepsi a deschis scorul încă din minutul 1, la pauză Rapidul a fost cel care a condus cu 2-1. Totuși, punctele s-au împărțit, deorece în minutul 69 jucătorii din Sf. Gheorghe au egalat.

Bernd Storck, nemulțumit după egalul cu Rapid! Avertisment pentru propria echipa

Chiar dacă a fost mulțumit de prestațiile elevilor săi, Bernd Storck nu neagă că se putea și mai bine. Cât despre Cosmin Matei, antrenorul a recunoscut că se încearcă reducerea suspendării.

”Am făcut un meci fantastic, dar am luat doar un punct. Am fi meritat mai mult. Trebuie să fim mai atenți. Am făcut o mică greșeală la golul de 1-1 și mică greșeală la golul de 1-2.

Ne-a crescut încrederea când am deschis scorul, dar apoi am luat gol imediat. Am mai avut ocazii. Am luat un punct dar trebuie să felicit jucătorii.
Am tras de 20 de ori pe poartă. Trebuie să fim mai atenți la ultima execuție. Suntem nemulțumiți. Am fi putut obține mai mult.

Nu s-a spus ultimul cuvânt în privința lui Cosmin Matei. Vom încerca să reducem acea suspendare”, a spus, în direct la DigiSport TV, Bernd Storck.