Bernd Storck, dat afară?! Criză uriaşă la Sepsi: ‘Vom avea o discuţie săptămâna viitoare’ + Ce spune neamţul despre demitere

Bernd Storck, dat afară?! Criză uriaşă la Sepsi. Echipa covăsneană a pierdut şi cu Oţelul şi situaţia este extrem de gravă. Conducerea clubului îl va băga în şedinţă pe tehnicianul german. Omul lui Laszlo Dioszegi a spus clar.

Bernd Storck era extrem de dezamăgit pentru rezultat. A avut cuvinte dure la adresa unor jucători.

Bernd Storck, dat afară?!

„Sunt foarte dezamăgit de prima repriză. Ştiam că se joacă greu pe acest teren. Sunt lucruri simple pe care nu am reuşit să le facem. Am arătat o altă faţă a echipe repriza a doua. Este prea puţin. Când avem astfel de meciuri trebuie să alergă, să te duci după om. Să citeşti meciul. Din cele 4 meciuri unul foarte prost. Ştiu că e foarte puţin. Ne dorim să fim în primele 6.

Avem două sptămâni pentru a întoarce situaţia în favoarea noastră. Nu trebuie să măsor poarta. Eu văd. Dacă nu ajung la bară e bine. Am această experienţă din Grecia. Am avut probleme cu porţile acolo”, a spus Bernd Storck, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Roland Niczuly e la capătul răbdării. Nu-şi explică de ce Sepsi nu mai bate pe nimeni de 6 meciuri. „Îmi cer scuze în numele echipei patronului nostru. Îşi doreşte mult să obţinem rezultate bune. A fost un dezastru de 6 meciuri pentru noi. Am dezamăgit încă o dată în această seară. Nu se mai poate aşa. Prima repriză nu mi-o explic. A doua nu am fost eficienţi în faţa porţii. Trebuie să găsim problema şi să o rezolvăm.

E greu de crezut. Am început cu două victorii şi un egal. În fiecare an pierdem 4-5 meciuri la rând. Nu-mi explic ce se întâmplă. Nu antrenorul e de vină când nu dăm un gol în trei meciuri”, a spus portarul.

În schimb, Attila Hadnagy, directorul sportiv a spus că urmează o şedinţă la club. „Din păcate, suntem ca anul trecut cu 6 înfrângeri. Acum 6 etape fără victorie şi 3 fără gol marcat. Nu merge jocul, fără atitudine şi ambiţie. Suntem într-o situaţie foarte grea. Trebuie să vorbim cu jucătorii că aşa nu se mai poate. Am plecat cu gânduri mari. Jocul nu ne dă speranţe deloc de primele 6. Nu am vorbit cu domnul Dioszegi. Săptămâna viitoare vedem ce putem să reglăm. O să ieşim de aici. Am avut mare încredere în meciul ăsta, dar am pierdut”, a spus oficialul.