Basarab Panduru nu s-a abținut. L-a taxat pe Dan Petrescu: ‘Te întrebi cum câștigă’

Basarab Panduru nu l-a iertat pe Dan Petrescu. Fostul fotbalist l-a taxat pe antrenorul campioanei după meciul cu Petrolul. CFR Cluj a câștigat la limită, scor 1-0, cu un gol marcat în minutul 90+1.

„E greu să extragi ceva. A fost o primă repriză foarte slabă, iar după pauză s-a continuat la fel. Este meciul pe care îl vrea Dan Petrescu. Bine, dacă se putea să marcheze în minutul 90+4, ca să fie sigur că nu mai au timp adversarii…

E tipic CFR-ului victoria asta din nimic, când nimeni nu mai crede. E un corner şi de acolo iese golul. Te întrebi cum câștigă. Îl scoate pe Braun şi îl bagă pe Manea şi te întrebi ce schimbare e asta. Dar uite că este!

După care ne mai întrebăm de ce nu joacă Petrila. Am văzut! Pentru că joacă doar pentru el, nu pentru echipă. S-a văzut”, a spus Panduru la OrangeSport.

Dan Petrescu a declarat imediat după meci că nu este interesat ca echipa sa să facă spectacol. Doar rezultatul contează.

„Pentru mine victoria e importantă, nu mă interesează cum câștig, putem să dăm gol la ultima fază, autogol, nu contează. A fost un teren greu, adversarul s-a apărat tot meciul. Vreau să-mi felicit echipa, am câștigat 3 puncte importante”, a spus Dan Petrescu după meciul cu Petrolul.