Basarab Panduru îl acuză pe Nicolae Dică după meciul cu FC Argeș: `Trebuie mai simplu, le explici prea multe lucruri`

FCSB a învins cu scorul de 3-2, echipa FC Argeş, într-un meci al etapei a 12-a a Superligii.

Golurile partidei au fost marcate de Andrea Compagno ’11, ’64(Penalty) și Cordea ’87 pentru FCSB, iar pentru oaspeți au marcat Calcan ‘5 şi Garita ’79.

Basarab Panduru a declarat că nu înțelege anumite decizii ale lui Nicolae Dică și este de părere că tehnicianul îi bulversează pe jucători cu indicațiile pe care le oferă.

”Trebuie mai simplu, le explici prea multe lucruri, Dică. Multe lucruri nici nu ajung să se întâmple. Complici lucrurile, nu pot nici din atâtea cuvinte … Prea multe informaţii, ii bulversezi pe toţi de asta se ajunge aici.

În prima repriză parca nu ştiau ce să facă. În momentul cand te-ai hotărât sa pui un căpitan nu îl mai scoţi de pe teren. Schimbi într-una căpitanii. Dacă mai erau minute mai schimba. căpitanul. La echipele mari căpitanul nu se schimbă! E un mare semn de întrebare ce se întâmplă acolo”, a declarat Panduru după meci.

După victoria cu FC Argeş, echipa lui Nicolae Dică face 11 puncte şi urcă pe locul 13 în clasamentul Superligii.