Avertisment pentru Valentin Mihăilă! Ce este obligat să facă tricolorul. Antrenorul celor de la Parma i-a pus în vedere

La scurt timp după ce Parma a condus cu 2-0 la pauză, gruparea în cadrul căreia sunt legitimați Valentin Mihăilă și Dennis Man a fost învinsă cu 3-2 de către Udinese! Cei doi români au oferit, fiecare, câte o pasă de gol.

La finalul serii, Valentin Mihăilă s-a accidentat, în urma unui fault comis de către Keinan Davis. A părăsit terenul ajutat fiind de către cadrele medicale.

Avertisment pentru Valentin Mihăilă!

Fabio Pecchia, antrenorul celor de la Parma, a discutat despre situația atacantului român. Mihăilă a suferit o accidentare destul de gravă.

Mihăilă trebuie să o țină tot așa, întotdeuna este periculos atunci când atacă spațiile în viteză. Este capabil să găsească poarta cu regularitate și în Serie A. Schimbarea sa? A fost o lovitură!”, a spus Fabio Pecchia la finalul meciului.

Chiar dacă a fost lăudat de către tehnicianul grupării, Mihăilă a fost notat cu 6 de către italienii de la  Tutto Mercato Web.

A început bine jocul, dar s-a stins odată cu trecerea minutelor!”, au precizat jurnaliștii TMW.