Avertisment pentru Dennis Man! Antrenorul Parmei a dat verdictul. Nu l-a ocolit nici pe Valentin Mihăilă

Avertisment pentru Dennis Man! Antrenorul Parmei a dat verdictul. Nu l-a ocolit nici pe Valentin Mihăilă. Cei doi tricolori au fost titulari la revenirea celor de la Parma în Serie A. Au fost însă schimbaţi în repriza secundă.

Antrenorul celor de la Parma, Fabio Pecchia a vorbit despre cei doi după meciul cu Fiorentina, scor 1-1.

Avertisment pentru Dennis Man!

Golul celor de la Parma a fost marcat de Dennis Man, cel care a înscris cu un şut superb, de la marginea careului, în minutul 22. Oaspeţii au obţinut un punct după reuşita lui Biraghi, din minutul 75.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost şi în primul meci al sezonului din Serie A printre cei mai importanţi jucători de la Parma. La finalul meciului, antrenorul Fabio Pecchia i-a lăudat pe doi jucători români.

Man şi Mihăilă au fost schimbaţi în minutul 65 al meciului, dar antrenorul celor de la Parma a lămurit situaţia, conform parmalive.com.

„Este evident că au calitate, ştiu cum să joace rapid şi să atace spaţiile. Când toată echipa funcţionează au mai multă libertate mulţumită fundaşilor şi mijlocaşilor. Uneori ajungem să atacăm cu patru atacanţi. Vrem să jucăm şi să câştigăm astfel.

Cei care au ieşit de pe teren nu au avut probleme. Ştiam că unii dintre ei nu pot juca tot meciul. Bonny a avut câteva probleme săptămâna aceasta. Man şi Mihăilă au depus un efort mare. Doar oboseală, fără probleme”, a declarat Fabio Pecchia, conform sursei citate.