Atac devastator la adresa lui Gică Hagi! L-a făcut praf în direct: ‘Este surprinzător şi dezamăgitor’

Atac devastator la adresa lui Gică Hagi! L-a făcut praf în direct. Cei de la Farul au bătut cu 3-2 pe Urartu, în Conference League, dar au fost la un pas de o mare ruşine. Anonimii armeni au condus de două ori la Ovidiu.

Gică Hagi a fost taxat în direct pentru prestaţia Farului din prima manşă a duelului din turul 2 preliminar Conference League. Fostul său coleg de naţională, Florin Răducioiu, nu s-a mai abţinut.

Atac devastator la adresa lui Gică Hagi!

Echipa lui Gică Hagi s-a impus după un gol marcat în prelungiri. Florin Răducioiu a taxat prestaţia celor de la Farul Constanţa. Spune că formaţia constănţeană este de nerecunoscut. „Anul acesta, Farul nu mai este aceeaşi echipă care comandă jocul. E adevărat, îi lipseşte Munteanu, dar nu e ocazie. E un pic în dificultate.

Să primeşti două goluri, pe teren propriu, de la o echipă din Armenia este surprinzător şi dezamăgitor. De altfel, calificarea încă se joacă.

Au fost ocazii şi de-o parte şi de cealaltă. Echipa din Armenia, extrem de interesantă. Au jucat fotbal, într-o manieră foarte simplă. Farul trebuie să se regăsească”, a declarat Florin Răducioiu, în direct la Orange Sport.

Farul Constanţa a fost condusă de două ori de cei de la Urartu. A reuşit să se impună după un gol marcat în minutul 90+5. Pentru echipa lui Gică Hagi au marcat Băluţă, Mazilu şi Larie. Returul cu Urartu va avea loc joia viitoare, pe 3 august, de la ora 18:00.

În Superliga, campioana en-titre merge mult mai  bine, chiar dacă în primele două etape a jucat doar cu rezervele. S-a impus pe terenul celor de la Harmannstadt, dar şi acasă, cu cei de la FC Voluntari.