Atac devastator la adresa lui Edi Iordănescu! Greşeala enormă a selecţionerului. România a încasat o nouă înfrângere

Atac devastator la adresa lui Edi Iordănescu! S-a aflat care a fost greşeala enormă a selecţionerului. România a încasat o nouă înfrângere. De această dată nu am avut nicio şansă în faţa Sloveniei.

România – Slovenia 1-2 şi tricolorii nu se regăsesc. Mai sunt câteva luni până la startul preliminariilor pentru EURO 2024 şi România ar putea rata o nouă campanie.

Atac devastator la adresa lui Edi Iordănescu!

Deşi selecţionerul Edi Iordănescu a fost mulţumit după înfrângerea cu Slovenia, acesta este criticat dur. Fostul atacant al naţionalei, Ciprian Marica, a dat de pământ cu tricolorii. .

România a făcut o prima repriză groaznică şi putea primi mai multe goluri decât a făcut-o „Două reprize total diametral opuse. Una în care nu tragem nici măcar un șut pe poartă, în prima repriză suntem dominați total și se auzea foarte des ‘ieși, ieși’ excesiv din partea lui Edi Iordănescu. Nu mai aveam aer și ne-am văzut total dominați.

Am schimbat la pauză, a fost o altă abordare, o altă tactică de joc, altceva, în care am dominat adversarul și am reușit ca noi să avem șapte șuturi pe poartă și ei zero. Încercăm să luăm lucrurile pozitive și lucrurile bune și să nu uităm că e doar un amical”. a spus Ciprian Marica, în direct la ProArena.