Anunțul momentului pentru cei de la FCSB! Cum au revenit în lupta pentru titlu. Ilie Dumitrescu i-a dat de gol

Anunțul momentului pentru cei de la FCSB! Ilie Dumitrescu a vorbit despre cum au revenit roș-albaștrii în lupta pentru titlu.

Fostul fotbalist a comentat meciul CSU Craiova-FCSB, scor 1-2. El a reiterat cum a reușit vicecampioana să câștige derby-ul.

Ilie Dumitrescu i-a dat de gol pe cei de la FCSB

Pe de altă parte, Dumitrescu s-a declarat dezamăgit de performanțele celor de la CSU Craiova.

„A fost o primă repriză echilibrată, a fost acea deviere a lui Cristea, scoasă de Târnovanu. Cred că un moment psihologic a fost în minutul 44. FCSB nu anunța că poate marca. Vine o fază fixă și se schimbă meciul.

După pauză, cuplul de antrenori mută foarte bine, renunță la Tavi Popescu, îl urcă pe Ovidiu Popescu, joacă Sorescu fundaș dreapta. Au fost mutări foarte bune”, a spus acesta, conform Digi Sport.

Pe lângă asta, Dumitrescu a lăudat evoluția lui Alexandru Pantea, unul dintre tinerii U20 cu mult potențial.

„Cu mutarea asta, echipa a acoperit foarte bine zonele, dar a suferit. Apoi, iar mută bine. Iese Coman, intră Pantea și urcă Sorescu mijlocaș stânga. Pantea a intrat dezinvolt, cu personalitate.

La Craiova, niciun jucător nu s-a ridicat la un nivel foarte bun. Neagoe nu poate să vorbească, e normal. Ivan nu a fost într-o seară foarte bună, Cîmpanu, Baiaram, la fel. Nici Screciu, nici Mateiu.

Ai nevoie de mai mult la o echipă care trebuie să pună probleme pe faza ofensivă. Roguljic a intrat bine, Koljic a marcat un penalty, dar ai nevoie de mai mult, de un nucleu de jucători”, a mai spus acesta.