Anunţul momentului despre Radu Drăguşin! Tricolorul are Anglia la picioare. Dezvăluiri de ultimă oră despre fundaşul lui Spurs

Anunţul momentului despre Radu Drăgușin! Tricolorul are Anglia la picioare, în urma evoluției sale din partida contra celor de la Aston Villa. Dezvăluiri de ultimă oră despre fundaşul lui Spurs.

Radu Drăgușin face furori în Anglia! Reacții fabuloase după ce tricolorul a evoluat o repriză întreagă pentru Tottenham.

Anunţul momentului despre Radu Drăgușin!

La scurt timp după accidentarea lui Micky van de Ven, Radu Drăgușin a fost introdus în teren de către Ange Postecoglou.

Românul a evoluat o repriză întreagă pentru Tottenham, în victoria lipsită de eforturi contra celor de la Aston Villa, 4-0.

Spurs se va lupta în continuare cu Fulham, în runda #29 din Premier League. Englezii par a fi total hipnotizați de către Drăgușin, jucător categoric favorit pentru titularizare în duelul de sâmbătă seară, de la ora 19.30.

”Drăgușin e gata să răspundă problemei lui Postecoglou”

Conform Football London, tricolorul lui Edi Iordănescu este considerat a fi un jucător capabil să ajute echipa în orice moment.

„Drăgușin a părut foarte confortabil cu Romero alături. A demonstrat tuturor că Spurs are un jucător care se poate integra oricând este nevoie. A fost foarte liniștit cu mingea la picior. 34 de pase dintre cele 39 fiind reușite. A blocat două mingi. A recuperat de două ori. A respins o dată și a avut o intercepție în victoria cu 4-0. A fost o zi mare pentru club având în vedere victoria importantă în lupta pentru top 4, dar și o zi uriașă pentru Drăgușin.

Drăgușin va căuta acum să contribuie constant până la EURO 2024, când va reprezenta România, însă totul poate depinde de data la care Van de Ven va putea reveni pe teren. Urmează meciul cu Fulham de sâmbătă, iar ulterior două săptămâni de pauză pentru meciurile echipelor naționale.

Dacă va exista orice urmă de îndoială în legătură cu starea de sănătate a lui Van de Ven pentru meciul cu Fulham. Cea mai bună variantă pentru Tottenham ar fi să îi ofere suficient timp olandezului pentru a se recupera complet. Iar la meciul cu Luton, primul după pauză, să fie apt. Dacă până acum era o problemă majoră când unul dintre Romero sau Van de Ven lipsea, acum există o rezervă capabilă pe care Tottenham se poate baza.

Radu Drăgușin e gata să răspundă problemei lui Ange Postecoglou în timp ce Tottenham îl așteaptă pe Micky van de Ven!”, au scris englezii.