Anunţul momentului despre Ianis Hagi! Tricolorul a făcut senzaţie la echipa a doua. A marcat pe bandă rulantă / Foto

Anunţul momentului despre Ianis Hagi! Tricolorul a făcut senzaţie la echipa a doua. A marcat pe bandă rulantă. Jucătorul român aflat în conflict cu şefii clubului e în mare formă. Asta a demonstrat la ultima sa apariţie.

Ianis Hagi a fost eroul celor de la Rangers B în amicalul cu Huddersfield Town. Tricolorul a reușit o ”dublă” și o pasă de gol în meciul contra englezilor. Prin reuşitele sale a adus victoria, scor 3-2.

Anunţul momentului despre Ianis Hagi!

Curtis a deschis scorul în amicalul Rangers B – Huddersfield în minutul 31, din pasa lui Ianis Hagi. Ulterior, Huddersfield a reuşit să întoarcă soarta partidei. A marcat de două ori în doar 8 minute. Apoi, şi-a intrat în rol, din nou, jucătorul român.

A reuşit să restabilească egalitatea în minutul 76 al partidei, după ce a executat perfect o lovitură liberă. Fiul lui Gică Hagi a marcat şi cel de al treilea gol al lui Rangers B, contribuind, astfel, decisiv la victoria cu Huddersfield.

Scos din lot şi de la Rangers B în ultima partidă oficială a echipei scoţiene, Ianis Hagi a revenit în primul 11 pentru amicalul cu Huddersfield. Fiul lui Gică Hagi a fost providenţial pentru formaţia sa, demonstrând că e în mare formă.

Mai întâi a pasat pentru Curtis, care a marcat. Ulterior, Ianis Hagi a marcat un gol frumos, din lovitură liberă. În minutul 90, internaţionalul român avea să realizeze „dubla”. Jucătorul român nu mai are şanse de a juca la prima echipă.

Le-a dat un mesaj clar şefilor de la Rangers. E de acord să părăsească echipa scoţiană în iarnă, dar vrea să fie cedat definitiv. Hagi are contract cu echipa scoţiană până în mai 2026. El e cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 2 milioane de euro.

După ce a aflat de condiţia pusă de Ianis Hagi, antrenorul lui Rangers B, David McCallum, a decis să îl titularizeze pe internaţionalul român la următorul meci. Astfel, tricolorul a făcut o partidă foarte bună contra englezilor.

A avut rolul de a susţine trioul ofensiv Archie Stevens, Findlay Curtis și Chris Eadie în amicalul cu Huddersfield. El şi-a îndeplinit perfect acest rol, marcând două goluri şi oferind şi un assist pentru atacantul central, Findlay Curtis.