Anunţul momentului despre Ianis Hagi! Internaţionalul român are mari probleme la Rangers. Edi Iordănescu, direct vizat

Anunţul momentului despre Ianis Hagi! Internaţionalul român are mari probleme la Rangers. Edi Iordănescu, direct vizat. Unul dintre cei mai buni tricolori nu are loc în echipa scoţiană.

Nici în noul sezon Ianis Hagi nu şi-a găsit un loc de titular la Rangers. Internaţionalul român a fost introdus în minutul 88 al duelului cu Servette.

Anunţul momentului despre Ianis Hagi!

Rangers este aproape de play-off-ul Champions League, după 2-1 cu Servette. Ianis Hagi a jucat însă doar pe final. A fost introdus în minutul 88 al duelului cu elveţienii. Returul are loc pe 15 august.

Cu Ianis Hagi pe bancă, Rangers a început tare meciul de pe teren propriu. După doar 15 minute conducea deja cu 2-0. Au marcat Tavernier, în minutul 6 și Dessers, în minutul 15. Elvețienii au redus din diferenţă în minutul 45. Bedia a înscris din penalty.

După pauză, speranțele celor de la Servette s-au diminuat. Douline a văzut al doilea galben și a fost eliminat. Până la final, oaspeții nu au mai avut forța să egaleze. Rangers s-a mulțumit cu menținerea rezultatului.

În minutul 88 și-a făcut apariția pe teren și Ianis Hagi. El a fost introdus de antrenorul Michael Beale în minutul 88, în locul lui Dessers, marcatorul golului de 2-0.

Au fost primele minute pentru Ianis în acest sezon. Internaționalul român a rămas pe bancă în meciul din prima etapă.

Dacă va trece de Servette, Rangers va juca în play-off-ul Champions League cu învingătoarea meciului PSV – Strum Graz (4-1 în tur). În cazul în care va fi eliminată, echipa lui Ianis Hagi va evolua în grupele Europa League.

În celalalte două partide ale serii, Maccabi Haifa a câștigat pe terenul celor de la Slovan Bratislava (2-1). Panathinaikos a reușit să câștige, pe teren propriu, 1-0 cu Olympique Marseille, grație unui gol marcat de Bernard, în minutul 83.