Anunţul momentului despre Ianis Hagi! Ce a spus antrenorul lui Alaves despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Anunţul momentului despre Ianis Hagi! S-a aflat ce a spus antrenorul lui Alaves despre tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Jucătorul român a jucat din nou pentru echipa bască, după mai multe etape în care a fost rezervă neutilizată.

Ianis Hagi s-a remarcat în meciul contra celor de la Girona, scor 2-2. A fost o dispută din etapa cu numărul 35 din La Liga.

Anunţul momentului despre Ianis Hagi!

Ianis Hagi, care în vară se va întoarce la Rangers, a fost introdus pe teren abia în minutul 63, în locul lui Benavidez. Tricolorul a avut însă o evoluţie în care a fost remarcat. A dat o pasă decisivă în minutul 90+9.

Luis Garcia l-a lăudat pe tricolor. A transmis că este foarte mulțumit de prestația echipei sale, mai ales de cea din prima repriză, când elevii săi au avut câteva șanse clare de a marca.

Mai mult, antrenorul lui Deportivo Alaves a anunțat că nu le va da o zi liberă jucătorilor după meciul cu Girona. Pentru Alaves urmează duelul cu Real Madrid. ”A fost foarte nedrept că au intrat în avantaj la pauză, cred că prima repriză ne-a aparținut. A doua repriză ne-a ucis. În primele 20 de minute din a doua repriză ne-au iertat. A fost o acțiune care ne-a dat speranțe, cea a lui Yan Couto. Învingătorii nu cedează! Atmosfera a fost incredibilă. Rezultatul de egalitate a venit datorită jucătorilor și datorită publicului. Sunt foarte mulțumit.

Echipa a arătat că nu cedează în fața unei echipe precum Girona, care este un adevărat spectacol. Te fac să te simți foarte mic, este foarte dificil să îi oprești. Jucătorii din ofensivă parcă zboară, treaba făcută de Michel este impresionantă. Dar trebuie să ne dai lovitura decisivă, pentru că dacă ne lași în viață…

L-am văzut pe Guridi la antrenamente, a reușit să marcheze. Este jucătorul cu cele mai multe bare în doi ani. Așa e fotbalul… Jon a contribuit mult în toate aspectele jocului.

Nu vom avea o zi liberă, pentru că avem meci marți. Le voi da miercuri liber, pentru că merită. Trebuie să ne recuperăm, vom face trei antrenamente ușoare și ne vom bucura de ceea ce am reușit. Apoi, în ultimul meci împotriva lui Getafe, ne vom bucura alături de suporteri”, a spus Luis Garcia, conform marca.com.

Garcia a vorbit și despre prelungirea contractului cu Deportivo Alaves. ”Totul se va întâmpla, am început discuțiile săptămâna trecută, dar sunt foarte multe meciuri. Prioritatea mea este Alaves, dar trebuie să ne așezăm la masă, sunt două părți implicate. Există armonie, dar trebuie să discutăm și să vedem ce se va întâmpla”, a încheiat antrenorul bascilor.