Anunţul care va stârni un scandal uriaş după derby! Echipa lui Dan Petrescu, umilită: ‘FCSB a fost Steaua de altădată’

Anunţul care va stârni în scandal uriaş după derby! Echipa lui Dan Petrescu a fost umilită în direct, în timp ce jocul vicecampioanei a fost lăudat la scenă deschisă. Mai mult, s-a făcut referire la FCSB ca la jocul Stelei din trecut.

FCSB trăieşte după ce a reuşit să dea marea lovitură în Gruia. CFR Cluj – FCSB 0-1, iar vicecampioana continuă să spere la titlu  în Superliga.

Anunţul care va stârni în scandal uriaş după derby!

Echipa finanțată de Gigi Becali a reușit să impresioneze prin prestația avută în meciul din Gruia. FCSB s-a duelat cu CFR Cluj în etapa 24 din Superliga, scor 1-0, iar formația patronată de Gigi Becali a fost lăudată de Basarab Panduru și Marius Mitran.

Dacă FCSB a fost lăudată, CFR Cluj a fost aspru criticată pentru evoluția din derby-ul de pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”. „Prima repriză, FCSB a fost echipa mai bună, a jucat fotbal, terenul credeam că va fi, dar nu a fost o problemă. Repriza a doua, CFR a avut ocazii mai mari, dar FCSB face o fază fabuloasă, din care Edjouma bagă mingea în poartă.

A fost un meci dominat de FCSB în prima repriză, dar în a doua s-a echilibrat. Un rezultat de egalitate probabil ar fi fost corect”, a declarat Basarab Panduru, în direct la Orange Sport.

„Campioana, dominată în prima parte ca şi cum nu ar fi existat nimic din atuurile ei. De cealaltă parte, echipa blamată, ironizată, vine cu un joc de nicăieri, inteligent. CFR juca ca şi cum nu ar fi câştigat vreun titlu, iar FCSB a jucat ca şi cum ar fi fost Steaua. În prima repriză, FCSB a fost Steaua de altădată”, a adăugat Marius Mitran, conform sursei citate.