Anunț șocant al lui Mihai Rotaru! Ce a putut spune despre cei de la FCSB. Gigi Becali se va enerva

Mihai Rotaru este mulțumit cu rezultatul de egalitate obținut de CSU Craiova în meciul cu FCSB, scor 1-1, disputat pe Arena Națională.

Șeful oltenilor și-a lăudat jucătorii și l-a remarcat în special pe Jovan Markovic. Nu a uitat să fie însă ironic la adresa celor de la FCSB.

Ce a putut spune Mihai Rotaru despre cei de la FCSB

FCSB – CSU Craiova a fost prima partidă din play-off-ul Ligii 1. Chiar dacă oltenii au obținut doar un rezultat de egalitate, Mihai Rotaru este mulțumit. A fost încântat de jocul echipei sale mai ales din prima repriză, atunci când FCSB a fost aproape inexistentă. Șeful oltenilor nu a uitat să-l felicite pe Jovan Markovic pentru reușita de excepție.

„I-am avut în mână pe FCSB și chiar acum m-am uitat la a doua repriză. La prima repriză nu m-am uitat. Și impresia e falsă că ei au dominat.

Și am avut un gol fa-bu-los! Fabulos! Golul acela e gol de autor și ne bucură că nu e o întâmplare. A dat și va mai da astfel de goluri.

Dacă era unul care dădea întâmplător un astfel de gol și era singular, treceam peste, dar a fost un gol fabulos la fel ca și celălalt înscris cu FCSB. Un gol de povestit și strănepoților”, a declarat Mihai Rotaru, pentru fanatik.ro.

Rotaru este totuși nemulțumit pentru că echipa sa nu a plecat acasă cu cele trei puncte. Nu a uitat însă să îi înțepe pe cei de la FCSB.

”Noi am venit pe Național Arena să batem. Ne bucurăm că în prima repriză am dominat total. Suntem bucuroși că suntem pe trendul ăsta, dar suntem supărați că am pierdut două puncte. Am stabilit că avem trei cartușe cu care să nu ne atingem ținta.

Aseară am tras unul. Am pierdut două puncte. Sper să nu se întâmple la fel și cu celelalte două cartușe.

Eu cred că ei se bucură totuși că au luat un punct, sunt mulțumiți, noi am rămas cu satisfacția că am făcut un meci bun spre foarte bun”, a mai spus patronul oltenilor pentru aceeași sursă.