Anunţ de ultimă oră pentru Mircea Lucescu! Răzvan Marin, aproape de o reuşită fabuloasă. Ce a făcut tricolorul la ultimul meci

Răzvan Marin a fost foarte aproape de o reușită incredibilă la ultimul meci al echipei. Tricolorul lui Mircea Lucescu a fost titular la înfrângerea de pe teren propriu cu liderul din Serie A.

Cagliari a pierdut pe teren propriu la mecil cu Napoli, scor 4-0. Totuşi, Răzvan putea să marcheze.

Anunţ de ultimă oră pentru Mircea Lucescu!

Duminică seara, jucătorii lui Nicola Davide nu au avut nici un cuvând de spus în fața liderului din Serie A. Totuși, Răzvan Marin a fost foarte aproape de golul etapei.

În minutul 56 al partidei Marin a șutat perfect de la 25 de metri, însă mingea a ajuns în transversală.

Nu era îndeajuns, chiar dacă reușea, pentru că Di Lorenzo, Kvaratskjelia, Lukaku şi Buongiorno, au fost jucătorii care au marcat cele 4 goluri pentru Napoli.

În minutul 78, Răzvan Marin a fost înlocuit cu Makoumbou. Pentru prestațiile sale, Sofascore la notat cu 7, a doua cea mai mare notă a celor de la Cagliari, după Yerry Mina, 7,1.

În urma partidei de 0-4, cele trei puncte au mers la Napoli, ceea ce a propulsat-o direct pe locul 1 în serie A, cu 9 puncte. Totuși, acest lucru se poate schimba, dacă Inter reușește să se impună în fața celor de la Monza.

Cât despre echipa lui Marin, este pe locul 19, penultimul, cu 2 puncte acumulate.