Anunţ crucial despre Dennis Man! Ce au dezvăluit italienii despre tricolor. S-a aflat după golul marcat cu AC Milan

Anunţ crucial despre Dennis Man! Ce au dezvăluit italienii despre tricolor. S-a aflat după golul marcat cu AC Milan. Internaţionalul român este în mare formă la Parma. După golul marcat  în prima etapă a urmat o reuşită importantă şi în runda secundă.

Dennis Man e jucătorul momentului la Parma. A deschis drumul echipei sale spre victoria cu AC Milan.

Anunţ crucial despre Dennis Man!

Dennis Man a străluct cu AC Milan. A deschis scorul încă din minutul 2. Christian Pulisic a adus egalarea pentru diavoli. Golul victoriei a fost marcat de Mateo Cancelleri, în minutul 77.

A fost a doua reușită stagională pentru Dennis Man, care a punctat și în runda inaugurală din Serie A, în partida Parma – Fiorentina 1-1. Cu cele două goluri din acest start de sezon, internaționalul român a egalat un record care data din 2009.

Pentru prestația sa, Dennis Man a fost notat cu 7,5 de către cei de la Sofascore. A fost cel mai mare calificativ de la Parma, la egalitate cu Almqvist, chiar cel care i-a luat locul pe teren.

Pe contul de Facebook al celor de la Serie A a apărut următorul mesaj alături de o fotografie cu internaţionalul român: ”Romanian Star (n.r. star românesc)”. 10 milioane de euro este cota de piață a lui Man, potrivit transfermarkt.com.