Antrenorul Spartei Praga a dat replica după acuzațiile lui Gigi Becali. Mesaj clar după ce și-a dus echipa în play-off-ul Champions League: ‘Nu a greșit’

Antrenorul Spartei Praga a dat replica după acuzațiile lui Gigi Becali. Patronul campioanei României l-a făcut praf pe arbitul Morten Krogh după ce FCSB nu a ajuns în play-off-ul Champions League.

FCSB a pierdut, în Ghencea, meciul cu Sparta Praga, scor 2-3, și va juca în play-off-ul Europa League cu LASK Linz.

Antrenorul Spartei Praga a dat replica după acuzațiile lui Gigi Becali

Gigi Becali a pus tunurile pe arbitul Morten Krogh, danez, la fel ca și antrenorul cehilor,
Lars Friis, și jucătorii Peter Vindahl, Asger Sorensen și Mathias Ross.

Tehnicianul celor de la Spartei Praga i-a dat replica în cadrul conferinței de presă de după meci.

”Românii sunt nervoși pe arbitrul Morten Krogh, compatriotul tău”, i-a spus un jurnalist ceh antrenorului.

”Mă bucur că a fluierat finalul. A lăsat jocul să curgă, nu a făcut greșeli. A dat cartonașe doar când a trebuit, a fluierat faulturile doar când a trebuit. A lăsat jocul liber. Mi-a plăcut stilul lui”, a declarat Lars Friis, citat de Idnes.

Declarațiile făcute de șeful de la FCSB după meci

Latifundiarul din Pipea consideră că FCSB ar fi trebuit să primească o lovitură de pedeapsă în prima repriză. Darius Olaru a fost faultat în careu de Preciado, la scorul de 2-0, dar centralul nu a dictat penalty. Becali a fost nemulțumit și pentru că Krogh a arătat doar cinci minute de prelungiri, în repriza secundă.

„Noi am avut şi 11 metri. Păi, da, la 2-0. 2-0 şi cu încă două pe care le-am dat … Lasă că a fost manieră şmecherească, dar timpul, dacă vrei. S-au făcut şase schimbări şi au băut apă de două ori. Trebuia să dea cel puţin opt minute.

Eram noi pe val şi el a făcut întrerupere să bea apă, în minutul 75, îţi dai seama ce tupeu”, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.