Antonio Sefer, declarație hilară după ce a ratat transferul în Belgia și a rămas la Rapid: `Nu știu dacă sunt mulțumit`

Rapid a învins categoric pe FC Voluntari, scor 4-1, în etapa a 24-a din Superliga. Giuleștenii au dominat partida din primul minut.

Antonio Sefer și-a pierdut locul de titular și a prins doar câteva minute în partida cu FC Voluntari.

Antonio Sefer a rămas la Rapid

Mijlocașul Rapidului a vorbit la finalul partidei despre situația lui la Rapid și despre transferul ratat în Belgia.

Sefer a avut o reacție ciudată atunci când a fost întrebat dacă este mulțumit că a rămas la Rapid.

”Nu știu dacă sunt mulțumit de decizie, dar am hotărât împreună cu cei din club să rămân în România, pentru că cerințele noastre nu au fost acceptate, nu am ajuns la un acord.

Am rămas la Rapid, sper să mă antrenez foarte bine și să fac meciuri bune”, a spus Antonio Sefer.

Zulte Waregem, echipa care a încercat să îl cumpere pe Toni Sefer, i-a oferit un contract de 11.000 de euro.

Sefer câștigă la Rapid un salariu de 9000 de euro lunar, iar diferența de doar 2000 de euro lunar nu l-a convins pe tânărul fotbalist să se transfere în campionatul din Belgia.

”7-arul” Rapidului a ajuns în Giulești în 2019 și a înscris 15 goluri în tricoul alb-vișiniu.

900.000 de euro este cota de piață a lui Sefer conform transfermarkt.