Ange Postecoglou a reacționat după eliminarea lui Radu Drăgușin. Mesaj pentru internaționalul român: ‘Ne-am împușcat singuri în picior’

Ange Postecoglou a vorbit despre eliminarea lui Radu Drăgușin. Internaționalul român a fost titular în meciul cu Qarabag, dar după doar 8 minute a văzut cartonașul roșu.

Tottenham a debutat cu dreptul în Europa League. În prima etapă a fazei ligii a câștigat meciul cu Qarabag, scor 3-0.

Ange Postecoglou a reacționat după eliminarea lui Radu Drăgușin

Radu Drăgușin a rezistat doar 8 minute pe teren. Fundașul a fost eliminat după ce l-a ținut pe Juninho, care rămăsese singur cu portarul. Chiar și cu un om mai puțin, englezii s-au impus.

După meci, Ange Postecoglou a fost întrebat despre eliminarea românului. Antrenoul nu l-a arătat cu degetul pe Drăgușin care a primit nota 3 de la SofaScore.

„Nu i-am transmis nimic în mod special. Ce s-a întâmplat la acea fază a fost doar o consecință a startului nostru greoi de meci. Nu am avut deloc un start bun. Am fost pasivi, iar jocul nostru nu a mers.

Nu știu dacă a fost din cauza faptului că meciul a început mai târziu decât trebuie, dar asta nu e o scuză. Practic, ne-am împușcat singuri în picior, iar Radu și Lucas au fost cei care au plătit prețul pentru asta. Dar, ca echipă nu am început jocul așa cum trebuia și așa cum aveam nevoie, pentru a ne face meciul ușor.

Reacția după acea fază a fost minunată, absolut, dar sunt dezamăgit că a trebuit să trecem prin asta.”, a declarat Ange Postecoglou, la finalul partidei, potrivit Football London.