Andrei Ivan își ascute armele! I-a răspuns lui Mirel Rădoi într-o postare devenită virală

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 2-2, în deplasare cu Rapid.

Din lotul oltenilor au fost exclusși patru jucători înaintea meciului din Superligă: Ivan, Hanca, Vînâ și Markovic.

Războiul de la CSU Craiova continuă

La finalul partidei, Mirel Rădoi, antrenorul lui CSU Craiova, a declarat că nu are nimic personal cu Ivan dar este deranjat de simulările acestuia.

”Nu am nimic cu Ivan, l-am avut la naționala de tineret. L-am rugat să nu mai simuleze, am pus și amenzi. Dar ce face? Simulează cu Voluntari și se accidentează”, a afirmat Rădoi după meciul cu Rapid.

Andrei Ivan i-a răspuns antrenorului său printr-o postare avută pe pagina personală de Instagram.

”Decât să te dai rănit mai bine arăți că nu te poate doborî”, a scris Ivan.

Andrei Ivan, postare pe Instagram
Sursă: InstaStory @ Andrei Ivan

Atacantul oltenilor a ținut postarea doar pentru 15 minute după care a decis să o șteargă.

În clipul postat de Ivan apare Cristiano Ronaldo într-un meci cu Atletico Madrid, care deși este faultat, se ridică și face semn să continue jocul.

Andrei Ivan n-a mai jucat în campionat de la 2-1 cu Petrolul pe 15 octombrie. A intrat în Cupă ca titular pe 9 octombrie, cu Ocna Mureș, dar după numai 36 de minute a fost schimbat.

7 goluri în 19 partide are Ivan în actualul sezon.