Andrei Cordea a dezvăluit cum și-a revenit FCSB în repriza a doua

FCSB a câștigat meciul cu Chindia, scor 3-2, deși la pauză era condusă cu 0-2. Andrei Cordea, omul meciului, a dezvăluit ce s-a întâmplat la pauză.

”A fost greu, o primă repriză grea, am încercat să-i deschidem, n-am reușit. La pauză, Mister a pus lucrurile la punct și am început senzațional a doua repriză. Eram convins că vom întoarce rezultatul.

Nu știu ce s-a întâmplat în prima repriză, nu-mi dau seama, probabil e și pentru că tot vin colegi noi, trebuie să-i integrăm și să nu mai facem greșeli. În a doua repriză a trebuit să tragem să reparăm.

Au venit fotbaliști cu calitate, ne trebuia această victorie pentru că nu eram deloc bine în campionat. Mister a luat atitudine, ne-a spus ce trebuie să facem. Nu a spart nimic, nu e genul, doar ne-a spus ce trebuie să facem și noi am respectat.

Sunt un jucător tânăr, pot juca din trei în trei zile. Eu zi de zi trag de mine să fiu mai bun, nu vreau să mă compar cu nimeni, doar muncesc să ajung cât mai sus”, a declarat Andrei Cordea.

FCSB urmează să joace joi, pe Arena Națională, cu Viking, în play-off-ul Conference League.