Andrea Compagno s-a dezlănţuit! Ce l-a enervat după victoria cu Oţelul: ‘Ţine de antrenor, nu e treaba mea’ + Anunţ despre transfer

Andrea Compagno s-a dezlănţuit! S-a aflat ce l-a enervat după victoria cu Oţelul pe cel mai bun atacant din Superliga. Nimeni nu se aştepta la o asemenea răbufnire din partea atacantului.

Andrea Compagno s-a integrat fabulos în formația roș-albaștrilor. Atacantul italian a vorbit despre un posibil transfer, dar și despre demersul său cu echipa în Superliga.

Andrea Compagno s-a dezlănţuit!

Andrea Compagno a contribuit la victoria de aseară a FCSB-ului, în partida cu Oțelul, scor 2-0. Italianul transferat de la FCU Craiova a vorbit despre prestația roș-albaștrilor, dar și despre nivelul rivalilor.

„Cred că suntem pe drumul bun. E o victorie foarte importantă, pe un teren unde le va fi greu multor echipe. Suntem foarte fericiți. Știam că va fi un meci tare. Multe echipe vor pierde puncte aici”, a declarat Andrea Compagno.

FCSB a fost acuzată de lipsă de pregătire fizică în reprizele secunde ale primelor trei partide din noul sezon. Atacantul a lămurit acest aspect.

„Nu avem probleme fizice. Am muncit foarte bine în cantoament. Nu e o problemă de relaxare, poate ne retragem puțin. Dar aici ține de antrenor, nu e treaba mea. Eu muncesc ca să joc din primul minut, dar și dacă joc 10-20 de minute încerc să dau totul”, a declarat italianul.

Deși a demonstrat, atât în sezonul trecut, cât și în Superliga în desfășurare, că își merită locul de titular, Gigi Becali a contestat acest aspect. Compagno susține că se concentrează doar pe antrenamente și lasă lucrurile să vină de la sine.

„Eu nu știu nimic. Mă gândesc la antrenamente, la fiecare meci. Dacă cineva îmi zice ceva, vorbim. Dar eu mă gândesc doar la Steaua”, a menționat Compagno.