Andrea Compagno a debutat cu gol la FCSB, dar nu a avut motive de bucurie: ‘Mă gândeam că vom reveni în meci’

Andrea Compagno a marcat la debutul său la FCSB, dar nu a putut să se bucure. Echipa lui Gigi Becali a pierdut meciul cu Farul, scor 3-1, și este pe locul 113 în Liga 1 cu doar 7 puncte.

După ce a ratat o ocazie importantă în finalul primei reprize, Compagno a înscris în minutul 70 și conduce topul marcatorilor din Liga 1.

”Voiam să marchez și echipa să câștige toate punctele, dar din păcate nu a fost așa. Sunt sigur că echipa o să-și revină și o să se lupte pentru titlu. Mă gândeam că după golul nostru vom reveni în meci, dar a venit golul trei al lor și asta a fost.

Am venit acum, nu știu ce s-a întâmplat. Nu sunt fericit, sunt jucător de echipă. Sunt fericit dacă sunt decisiv pentru echipă. Acum am pierdut. Mă gândesc la ce am de făcut și să dau 100%”, a declarat Andrea Compagno.

Italianul este însă convins că FCSB va lupta pentru titlu în acest sezon.

”O să ridicăm capul și vom lupta pentru titlu”, a mai spus Compagno după meci.