Ana Bogdan a schimbat schimbat prefixul și a avut parte de o surpriză. Așa cum își dorise, prietenii i-au organizat o petrecere în pijamale.

Nu a lipsit nici iubitul jucătoarei de tenis, Simone Tempestimi. Ana a postat mai multe fotografii pe contul de Instagram și le-a arătat tuturor ce tort a primit.

Fanii i-au trimis zeci de mesaje.

Ana Bogdan, sezon perfect

Ana Bogdan a avut un sezon excelent. Pentru prima dată a încheiat anul în Top 50 WTA. Românca este pe locul 48 în clasament.

Jucătoarea de tenis a câștigat în 2022 cel mai important titlu de până acum la turneul WTA 125, BCR Iași Open. A jucat o finală la Varșovia și două semifinale la Parma și Portoroz.

De asemenea, a făcut parte și din echipa națională de Billie Jean King Cup, alături de care a învins Ungaria, scor 4-0. Iubita lui Simone Tempestini a adus punctul decisiv. Echipa antrenată de Horia Tecău a aajuns în calificările pentru turneul final al competiției după acest rezultat. România va juca în Slovenia, în aprilie 2023.

După rezultatele obținute în 2022, Ana Bogdan este a patra cea mai bună româncă din WTA după Simona Halep, Irina Begu și Sorana Cîrstea.