Ana Bogdan a dat lovitura! E în sferturi la Varşovia. Cu cine se bate pentru un loc în careul de aşi

Ana Bogdan a dat lovitura! Jucătoarea noastră e în sferturile turneului de la Varşovia. S-a aflat şi cu cine se bate pentru un loc în careul de aşi al competiţiei din Polonia.

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 110 WTA, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Varşovia.

Ana Bogdan a dat lovitura!

Ana Bogdan a învins-o în optimi pe sportiva din Cehia Katerina Siniakova, numărul 96 mondial, scor 6-0, 6-4. Meciul a durat o oră şi 34 de minute.

În sferturi, Bogdan va evolua cu învingătoarea din meciul dintre Nadia Podoroska (Argentina – locul 211 mondial) şi Laura Pigossi (Brazilia – locul 113 mondial). Pentru accederea în sferturi, Bogdan va primi 6.200 de dolari şi 60 de puncte WTA.

Ana Bogdan este înscrisă şi la dublu, unde o va avea ca parteneră pe Kristina Mladenovic (Franţa), adversarele lor din prima rundă fiind principalele favorite, Anna Bondar (Ungaria)/Kimberley Zimmermann (Belgia).