Alexandru Musi, în culmea fericirii! Cuvinte uriaşe după victoria din Derby de România: ‘Cea mai mare bucurie a mea’ + Ameninţări la adresa celor de la Rangers

Alexandru Musi e în culmea fericirii după ce a marcat unul dintre golurile victoriei FCSB-ului. Jucătorul a oferit cuvinte uriaşe la finalul Derby-ului de România. Roș-albaștrii merg la Rangers încrezători.

Alexandru Musi a marcat cel de-al doilea gol al partidei. Jucătorul este foarte fericit pentru victoria din această seară și se gândește deja la partida din Europa League, contra celor de la Rangers.

Alexandru Musi, în culmea fericirii!

Derby de România s-a jucat cu peste 40.000 de suporteri în tribune, iar atmosfera a fost una incediară.
Final de partidă pe Arena Națională. Echipa patronată de Gigi Becali, s-a impus cu scorul de 2-0 în cadrul etapei cu numărul 13 din Superliga.
FCSB s-a impus fără probleme, cu 2-0 în duelul cu dinamoviștii lui Zeljko Kopic. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 26, de noua achiziție, Daniel Bîrligea. Alexandru Musi și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în prelungirile reprizei a doua, 90+3. Roș-albaștrii au câștigat fără probleme mult-așteptatul derby.

Musi a oferit primele reacții după partida din această seară.

”E o victorie meritată. Am muncit mult pentru victoria asta. Mă bucur că ne-a ieşit şi am luat cele 3 puncte. Cea mai mare bucurie a mea de când sunt fotbalist. Stadion plin şi să dau gol cu Dinamo. Trebuia să ne facem jocul, să nu intrăm în clinciuri cu ei. Am avut momente dificile. Măî bucur că ne ies meciurile şi sperăm să fie la fel. Suntem obligaţi să ţinem ritmul ăsta altfel nu avem cum. Am simţit că trebuie să intru şi să lupot. Mergem la Rangers să câştigăm”, a spus Musi, conform digisport.ro.

În urma victoriei obținute, FCSB a urcat pe locul cinci în clasamentul Superligii.