Alexandru Mitriţă recunoaște! De ce nu s-a impus CSU Craiova în primul meci din Superliga: ‘Nu am intrat în ritm’ + Ce spune despre relația cu Costel Gâlcă

Alexandru Mitriţă a explicat ce s-a întâmplat în meciul cu Hermannstadt terminat la egalitate, scor 0-0. Jucătorul celor de la CSU Craiova a dezvăluit de ce oltenii nu au luat cele trei puncte.

Mitriţă a vorbit și despre relația pe care o are cu Costel Gâlcă, asta după ce s-a spus că între cei doi ar fi unele probleme.

Alexandru Mitriţă spune de ce nu s-a impus CSU Craiova

Alexandru Mitriță a recunoscut că oltenilor le-a fost mai greu să intre în joc în prima repriză, dar apoi și-au revenit. Fotbalistul celor de la CSU Craiova a vorbit și despre presupusul conflict cu Costel Gâlcă.

„A fost un meci echilibrat. După cantonament puțină oboseală, vremea nu e bună, este foarte cald. În repriza a doua s-a mai schimbat ritmul și vremea, a fost mai răcoare.

Avem o echipă puternică. Vin cei noi trebuie să-i sprijinim să se integreze cât mai repede și apoi să facă diferența.

(n.r despre conflictul cu Costel Gâlcă) Mitriță nu are voie să fie rezervă? Oricine poate să fie rezervă. Atâta timp cât suntem o familie, unită, nu se pune problema dacă nu joaca Mitriță 5 minute.

Mi s-a pus eticheta de bad boy. Nu este deloc așa. Eu dau totul pentru echipa asta, pun tot sufletul. Nu există absolut niciun conflict.

(n.r dspre cupele europene) Anul trecut să nu jucăm în cupele europene nu a fost ușor. Sper că anul acesta din următorul meci să facem o figură foarte bună. Să luăm fiecare meci în parte.

(n.r. despre națională) Supărare… nu sunt supărat. Mai degrabă dezamăgire. Îmi doream să fiu acolo după un campionat bun făcut de mine. M-am bucurat pentru băieți. România a putut să arate că are valoare și că fanii sunt alături de echipa națională.”, a declarat Mitriță la finalul meciului.