Alex Mateiu s-a dezlănţuit! Cuvinte dure după înfrângerea cu Dinamo: ‘M-am simţit penibil’ + Avertisment pentru propria echipă înaintea meciului cu Rapid

Alex Mateiu nu a fost bucuros de cum au arătat lucrurile, în această seară, la meciul cu Dinamo. Fostul jucător din Bănie speră ca lucrurile să arate mult mai bine la meciul din etapa următoare a Superligii.

Victorie categorică pe Arcul de Triumf, câinii s-au impus cu scorul de 4 – 1 în fața jucătorilor lui Topal Mehmet.

Alex Mateiu s-a dezlănţuit! Cuvinte dure după înfrângerea cu Dinamo

Ploieștenii nu au avut nici o șansă de a se impune, după ce dinamoviștii au avut ocazia, prin Abdallah, să deschidă scorul încă din minutul 12. Celelalte goluri au fost înscrise în minutul 41, de Cătălin Cîrjan, în minutul 61, de Selmani, iar în minutul 86, de Dennis Politic.
Singurul gol al ploieștenilor a fost marcat de Valentin Ticu, în minutul 82.

Alexandru Mateiu a vorbit despre partida slabă făcută de noua sa echipă. Fostul jucător de la CSU Craiova speră că lucrurile se vor îndrepta în favoarea ploieștenilor, iar la meciul cu Rapid, din etapa următoare, să obțină cele 3 puncte.

„Nu ne așteptam să jucăm atât de rău, am venit cu speranțe mari. Trebuie să felicit echipa Dinamo, au făct un meci foarte bun. Cred că dacă o țin tot așa, sunt în play-off. Trebuie să vedem ce facem noi, ne așteaptă meciuri grele, cu Rapid acasă, mare derby. După la Craiova, cu U Cluj, trebuie să ne revenim noi, să vadă mister ce e de făcut.

M-am simțit penibil (nr. la primul meci în tricoul Petrolului)! Când nu ai nici o șansă în prima repriză, nu ai cum să te simți bine.

Am mare îmcredere în colegii mei și în tot ce se întâmplă aici. Chiar avem o echipă bună, dar azi nu am arătat nimic, am arătat ca o echipă de liga a doua. Ne pare rău! Sper să jucăm mai bine în meciul următor, sper să facem un meci mai bun și să câștigă.

Este o mândrie, a fost un mare jucător (nr. Mehmet Topal). Are o personalitate frumoasă și mă bucur că este la Ploiești”, a declarat Alex Mateiu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport TV.